S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok

Suché pastely na kreslenie

Usporiadať podľa 
Výrobca  

 

naša cena 5,99 €

skladom
novinka


 

naša cena 10,99 €

skladom
novinka


novinka


novinka


bežná cena 14,99 €

naša cena 12,99 €

skladom
akcia


bežná cena 15,99 €

naša cena 13,99 €

skladom
akcia


bežná cena 22,90 €

naša cena 19,90 €

skladom
akcia


 

naša cena 3,89 €

skladom


bežná cena 9,99 €

naša cena 8,79 €

skladom
akcia


bežná cena 34,90 €

naša cena 30,90 €

skladom
akcia


 

naša cena 21,50 €

skladom


 

naša cena 15,49 €

skladom


 

naša cena 27,50 €

skladom


bežná cena 58,90 €

naša cena 51,90 €

skladom
akcia


bežná cena 38,90 €

naša cena 34,50 €

skladom
akcia


bežná cena 8,79 €

naša cena 7,59 €

skladom
akcia


bežná cena 21,90 €

naša cena 19,49 €

skladom
akcia


Suché pastely sú jedným z druhov pastelov. Vo všeobecnosti, keď pracujete s pastelom, vrstvíte a prekrývate farby priamo na podklade. Suché pastely a olejové pastely majú maslovú až voskovú textúru, preto sa s nimi dajú maľovať aj väčšie plochy, pričom tvrdšie pastely sú vhodnejšie na vytváranie kontúr a detailov. Tvrdé pastely obsahujú trochu viac spojiva a menej pigmentu a menej sa lámu. Tvrdé pastely sa využívajú najmä v kombinácii s mäkkým pastelom.

Čo sa týka suchého pastela, núkajú sa nám takmer neobmedzené možnosti odtieňov a farieb. Suché pastely majú tú vlastnosť, že sa dajú rozotrieť prstami, no sú trochu prašnejšie. Dá sa s nimi tiež dobre tieňovať.

Suchý pastel je skutočne vzrušujúca technika. Ide o tradičné pastely, sú trochu krehké, pretože obsahujú veľké množstvo pigmentu. Sú však úžasne intenzívne. Suché pastely sú veľmi vhodné pre jemnú mäkkú kresbu a sú obľúbené predovšetkým pri maľbe portrétov.

Ak si chcete tvorenie s pastelom naozaj užiť, odporúčame vám investovať do kvalitnejšej sady. Tie lacnejšie pastely totiž obsahujú menej pigmenty ako drahšie. Mali by ste si tiež zadovážiť papier na suchý pastel. Zo značiek je obľúbený najmä suchý pastel koh i noor, odporúčame vám však aj suchý pastel rembrandt. Čo sa týka značiek pastelov, zabezpečili sme ich toľko, aby si každý našiel značku podľa svojho gusta. Ak vás teda nepresvedčili vyššie spomenuté, mali by ste skúsiť suchý pastel van gogh alebo suchý pastel faber castell. Obe značky majú svojich nadšencov a krásne výtvory ako dôkaz. Hranaté suché pastely majú tú výhodu, že ich hrany môžete bohato využívať na rôzne ťahy.

Naša ponuka zahŕňa aj suchý pastel na plátno. Ak ste praktický typ a chcete ušetriť, potom je skvelou voľbou suchý pastel v sadách. Nájdete v nich krásne odtiene farieb. Farebná ponuka týchto pastelov je skutočne bohatá. Z našich suchých pastelov sa budete tešiť pri každom tvorení.

 

OWYzYWQ0