S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok


Suché pastely na kreslenie


Parametre
 

naša cena 5,90 €

skladom
novinka

 

naša cena 10,90 €

skladom
novinka

 

naša cena 0,80 €

skladom
novinka

 

naša cena 4,30 €

skladom

bežná cena 14,99 €

naša cena 12,90 €

skladom
akcia

bežná cena 15,99 €

naša cena 13,90 €

skladom
akcia

bežná cena 22,90 €

naša cena 19,90 €

skladom
akcia

špongiový aplikátor

 

naša cena 3,90 €

skladom

 

naša cena 1,70 €

skladom

 

naša cena 7,30 €

skladom

bežná cena 9,99 €

naša cena 8,80 €

skladom
akcia

Suché pastely Rembrandt box starter general selection

 

naša cena 45,90 €

skladom

suché pastely Van Gogh - Royal Talens

bežná cena 38,90 €

naša cena 34,50 €

skladom
akcia

 

naša cena 3,30 €

skladom

bežná cena 8,79 €

naša cena 7,60 €

skladom
akcia

Faber Castel - Suchý pastel

bežná cena 21,90 €

naša cena 19,50 €

skladom
akcia

Faber Castel - Suchý pastel

bežná cena 20,90 €

naša cena 18,50 €

skladom
akcia

bežná cena 4,79 €

naša cena 3,90 €

skladom
akcia

bežná cena 11,49 €

naša cena 9,90 €

skladom
akcia

bežná cena 9,99 €

naša cena 8,30 €

skladom
akcia

bežná cena 7,29 €

naša cena 6,40 €

skladom
akcia

Suché pastely sú jedným z druhov pastelov. Vo všeobecnosti, keď pracujete s pastelom, vrstvíte a prekrývate farby priamo na podklade. Suché pastely a olejové pastely majú maslovú až voskovú textúru, preto sa s nimi dajú maľovať aj väčšie plochy, pričom tvrdšie pastely sú vhodnejšie na vytváranie kontúr a detailov. Tvrdé pastely obsahujú trochu viac spojiva a menej pigmentu a menej sa lámu. Tvrdé pastely sa využívajú najmä v kombinácii s mäkkým pastelom.

Čo sa týka suchého pastela, núkajú sa nám takmer neobmedzené možnosti odtieňov a farieb. Suché pastely majú tú vlastnosť, že sa dajú rozotrieť prstami, no sú trochu prašnejšie. Dá sa s nimi tiež dobre tieňovať.

Suchý pastel je skutočne vzrušujúca technika. Ide o tradičné pastely, sú trochu krehké, pretože obsahujú veľké množstvo pigmentu. Sú však úžasne intenzívne. Suché pastely sú veľmi vhodné pre jemnú mäkkú kresbu a sú obľúbené predovšetkým pri maľbe portrétov.

Ak si chcete tvorenie s pastelom naozaj užiť, odporúčame vám investovať do kvalitnejšej sady. Tie lacnejšie pastely totiž obsahujú menej pigmenty ako drahšie. Mali by ste si tiež zadovážiť papier na suchý pastel. Zo značiek je obľúbený najmä suchý pastel koh i noor, odporúčame vám však aj suchý pastel rembrandt. Čo sa týka značiek pastelov, zabezpečili sme ich toľko, aby si každý našiel značku podľa svojho gusta. Ak vás teda nepresvedčili vyššie spomenuté, mali by ste skúsiť suchý pastel van gogh alebo suchý pastel faber castell. Obe značky majú svojich nadšencov a krásne výtvory ako dôkaz. Hranaté suché pastely majú tú výhodu, že ich hrany môžete bohato využívať na rôzne ťahy.

Naša ponuka zahŕňa aj suchý pastel na plátno. Ak ste praktický typ a chcete ušetriť, potom je skvelou voľbou suchý pastel v sadách. Nájdete v nich krásne odtiene farieb. Farebná ponuka týchto pastelov je skutočne bohatá. Z našich suchých pastelov sa budete tešiť pri každom tvorení.

 


Vytvorené systémom www.webareal.sk

MmFjO