S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok


Olejové pastely na kreslenie


Parametre
 

naša cena 3,90 €

skladom
novinka

bežná cena 89,90 €

naša cena 49,90 €

skladom

bežná cena 109,00 €

naša cena 84,90 €

skladom

 

naša cena 16,90 €

skladom

bežná cena 9,99 €

naša cena 8,80 €

skladom

 

naša cena 3,30 €

skladom

Faber Castel - Olejový pastel

bežná cena 9,99 €

naša cena 8,80 €

skladom
akcia

bežná cena 5,99 €

naša cena 4,90 €

skladom

 

naša cena 2,90 €

skladom

bežná cena 11,99 €

naša cena 10,50 €

skladom
akcia

bežná cena 5,79 €

naša cena 5,10 €

skladom
akcia

 

Technika pastelu je úžasná v tom, že môžete vytvoriť krásne dielo bez použitia vody, štetca či riedidla. Pastel ako taký je vlastne na rozmedzí maľby a kresby. Keď maľujete väčšie plochy napríklad olejovým pastelom, ide o maľbu, ak tvoríte na menší rozmer a sústredíte sa skôr na detaily, kreslíte. Pastel sa delí na tri základné skupiny: suchý pastel, olejový pastel a voskový pastel. Ak sa pokúsite rozotrieť stopu suchého pastelu, zistíte, že sa to dá. Olejové a voskové pastelky však zanechávajú stopu rovnakú ako predtým -  teda sa nerozotierajú.

Olejové pastely sú zaujímavou možnosťou ako tvoriť. Farby môžete napríklad rozmyť terpentínom. Olejové pastely sú trochu iné než klasický pastel. Práca s pastelom je veľmi rýchla. Olejové pastely sú o niečo stabilnejšie a pri tvorení je menej prachu ako pri suchom pasteli. Olejové pastely sa hodia skôr na tvorbu rozmerovo väčších diel, pretože sa tak dobre nemiešajú a nie je možné ich kombinovať s iným pastelom. Nedosiahnete teda taký detailný efekt, ako pri tvrdom pasteli. Na rozmernejších plochách sa však budete tešiť z nádherného výsledku.

Umelecké olejové pastely používajú ako spojivo olej a vosk. Dostanete z nich tak unikátnu textúru, ktorá trochu pripomína olejomaľbu. Olejové pastely sa neprášia, nelámu a nerozmazávajú. Ak však plánujete detailnejšie maľby, mali by ste zvoliť skôr iný typ pastelu.

Olejové pastely vás potešia výraznými krásnymi farbami. Ak chcete všetky odtiene pokope, odporúčame vám rôzne sady olejových pastelov. Ak to s využitím techniky pastelu myslíte vážne, potom budete potrebovať mnoho odtieňov, aby bolo vaše dielo čo najlepšie. Čím väčšia variabilita farieb, tým lepšie.

Nájdete u nás ponuku rôznych značiek. Umelecké olejové pastely môžu byť ďalším umeleckým krôčikom v sebarealizácii a zlepšovaní sa v maľbe či kresbe. Ak ste teda dostali chuť maľovať, vyskúšajte obľúbené olejové pastely koh i noor, ktoré vás iste nesklamú.

 


Vytvorené systémom www.webareal.sk

MThiMjcy