S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok


Airbrush


Parametre
 

naša cena 10,20 €

skladom
novinka

 

naša cena 18,90 €

skladom
novinka

 

naša cena 18,90 €

skladom
novinka

Prázdna fľaštička na atrament

 

naša cena 7,50 €

skladom
novinka

Náhradná liehová náplň do popisovačov

 

naša cena 8,20 €

skladom

 

naša cena 39,90 €

skladom

 

naša cena 19,90 €

skladom

ochranný tvárový štít

bežná cena 3,99 €

naša cena 0,80 €

skladom

 

naša cena 9,50 €

skladom

 

naša cena 4,20 €

skladom

obojstranné lepiace fólie COPIC

bežná cena 26,90 €

naša cena 14,50 €

skladom

príslušenstvo COPIC

 

naša cena 5,90 €

skladom

 

naša cena 6,90 €

skladom

príslušenstvo pre tekuté farby

 

naša cena 1,70 €

skladom

Pipety Royal Talens Ecoline

 

naša cena 2,80 €

skladom

Javana farba na textil metalická 50 ml

 

naša cena 4,70 €

skladom

 

naša cena 21,90 €

skladom

príslušenstvo k sprejom

bežná cena 6,99 €

naša cena 5,50 €

skladom

príslušenstvo k sprejom

bežná cena 3,59 €

naša cena 3,60 €

skladom

transferový grafitový sprej

bežná cena 8,99 €

naša cena 6,90 €

skladom

skicovacie bloky KOH-I-NOOR

 

naša cena 8,80 €

skladom

 

Potreby pre airbrush

Čo je to airbrush technika?

Airbrush je známa technika striekania tekutej farby pomocou podtlaku vzduchu, ktorú obľubujú najmä modelári a umelci. Špeciálne rozriedené farby, alebo farby na airbrush sa pomocou striekacej pištole a kompresora nanášajú na ľubovoľný povrch, najmä na plast, kov, sklo, drevo, či papier. Maľovanie technikou airbrush šetrí množstvo spotrebovanej farby a striekacia pištoľ umožňuje rovnomerné nanášanie, ktoré sa nedosiahne pri použití štetca. Používa sa akýkoľvek druh farby, ktorý je možné dodatočne rozriediť, najmä akrylové farby, modelárske farby, atramenty, akrylový tuš, či iné hobby farby riediteľné vodou, alebo riedidlom.

 

Aké farby na airbrush použiť?

Pri striekaní je vhodné povrch, ktorý nechceme zafarbiť, zakryť maskovacou kvapalinou, ktorá sa po aplikovaní airbrush farby zlúpne, alebo použijeme papierovú maliarsku maskovaciu pásku. Správna konzistencia farieb pri použití airbrush pištole by mala byť vodová. Spomaľovač schnutia akrylovej farby pomáha farbám vydržať celý proces striekania a udrží jej ideálnu hustotu. Na airbrush techniku sa používa aj nástrek pomocou sprejov a markerov, a to buď cez špeciálny airbrush systém Copic, alebo pomocou jednoduchej striekacej pištole použiteľnej pre všetky spreje, či laky v spreji. Copic airbrush systém je skvelý pre fixky Copic Sketch, alebo Copic Classic.

 

Ako na airbrush?

Medzi obľúbené produkty patria airbrush farby Molotow, konkrétne akrylové farby Molotow one4all, ktoré sú riediteľné vodou aj riedidlom (acetónom). Techniku airbrush je možné použiť aj na textil, no farby je potrebné vopred dostatočne rozriediť, prípadne použiť farby na textil v spreji. Ďalšie nevyhnutné pomôcky pre airbrush sú fľaštička na farbu, pipeta na správne dávkovanie farby pri riedení, fólia na vyrezávanie vzorov, šablóny so vzormi a transferový (kopírovací) papier na prenesenie vzoru. Hotové dielo sa zvykne ošetriť lakom v spreji.

 

Vytvorené systémom www.webareal.sk

MGFmMGMwM