S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok

Airbrush

Usporiadať podľa 
Výrobca  

 

naša cena 7,49 €

skladom
novinka


 

naša cena 8,19 €

skladom


 

naša cena 19,90 €

skladom


bežná cena 3,99 €

naša cena 0,79 €

skladom


bežná cena 4,99 €

naša cena 1,99 €

skladom
 

naša cena 4,19 €

skladom


bežná cena 26,90 €

naša cena 14,49 €

skladom


 

naša cena 5,99 €

skladom


 

naša cena 6,99 €

skladom


 

naša cena 1,69 €

skladom


 

naša cena 6,99 €

skladom


 

naša cena 3,49 €

skladom


 

naša cena 2,59 €

skladom


bežná cena 6,99 €

naša cena 5,49 €

skladom


bežná cena 3,59 €

naša cena 2,99 €

skladom


bežná cena 8,99 €

naša cena 6,99 €

skladom


 

Potreby pre airbrush

Čo je to airbrush technika?

Airbrush je známa technika striekania tekutej farby pomocou podtlaku vzduchu, ktorú obľubujú najmä modelári a umelci. Špeciálne rozriedené farby, alebo farby na airbrush sa pomocou striekacej pištole a kompresora nanášajú na ľubovoľný povrch, najmä na plast, kov, sklo, drevo, či papier. Maľovanie technikou airbrush šetrí množstvo spotrebovanej farby a striekacia pištoľ umožňuje rovnomerné nanášanie, ktoré sa nedosiahne pri použití štetca. Používa sa akýkoľvek druh farby, ktorý je možné dodatočne rozriediť, najmä akrylové farby, modelárske farby, atramenty, akrylový tuš, či iné hobby farby riediteľné vodou, alebo riedidlom.

 

Aké farby na airbrush použiť?

Pri striekaní je vhodné povrch, ktorý nechceme zafarbiť, zakryť maskovacou kvapalinou, ktorá sa po aplikovaní airbrush farby zlúpne, alebo použijeme papierovú maliarsku maskovaciu pásku. Správna konzistencia farieb pri použití airbrush pištole by mala byť vodová. Spomaľovač schnutia akrylovej farby pomáha farbám vydržať celý proces striekania a udrží jej ideálnu hustotu. Na airbrush techniku sa používa aj nástrek pomocou sprejov a markerov, a to buď cez špeciálny airbrush systém Copic, alebo pomocou jednoduchej striekacej pištole použiteľnej pre všetky spreje, či laky v spreji. Copic airbrush systém je skvelý pre fixky Copic Sketch, alebo Copic Classic.

 

Ako na airbrush?

Medzi obľúbené produkty patria airbrush farby Molotow, konkrétne akrylové farby Molotow one4all, ktoré sú riediteľné vodou aj riedidlom (acetónom). Techniku airbrush je možné použiť aj na textil, no farby je potrebné vopred dostatočne rozriediť, prípadne použiť farby na textil v spreji. Ďalšie nevyhnutné pomôcky pre airbrush sú fľaštička na farbu, pipeta na správne dávkovanie farby pri riedení, fólia na vyrezávanie vzorov, šablóny so vzormi a transferový (kopírovací) papier na prenesenie vzoru. Hotové dielo sa zvykne ošetriť lakom v spreji.

 
NzY0N