TOVAR V AKCII

naša cena 6,99 €
skladom
naša cena 11,49 €
skladom


Ako vybrať lepidlo pre servítkovú techniku

Svet decoupage s lakom a lepidlom. Aké je to správne?

V dnešnej časti nášho blogu by som Vám rada priblížila problematiku výberu správneho laku a lepidla pre decoupage servítkovú techniku. Keďže ich v našej ponuke decoupage máme dosť, pozrieme sa spolu na každý jeden.

 

Ako a načo sa lepidlo a lak na decoupage používa? Postup pri servítkovej technike je naozaj pomerne jednoduchý. Stačí ak si podklad požadovaného predmetu pripravíte a to buď len jednoduchým očistením, alebo nanesením podkladovej akrylovej farby. Následne natriete povrch lepidlom a lakom na decoupage a priložíte vystrihnutý vzor z hornej vrstvy servítky alebo papiera na dekupáž. Po uschnutí prejdete lakom a lepidlom ešte vrchnú časť a je to!  Pre zvýraznenie daného vzoru odporúčame použiť farbu na tieňovanie obrysov dostratena a následne pretrieť daný predmet záverečným lakom.

.
 

Vráťme sa ale späť k rozdielom v rôznych druhoch lepidiel a lakov určených pre túto techniku. Obľúbená značka umeleckých potrieb pre kreatívne činnosti, značka PENTART má vo svojej ponuke hneď niekoľko lepidiel a lakov pre decoupage.

 

1. Ako prvý si predstavíme univerzálny lak a lepidlo na decoupage lesklé alebo s jemnými trblietkami. Použiť ho vieme na akýkoľvek povrch, či je to už drevo, sklo, keramika, kov a pod. Stačí vrchný diel servítky položiť na predmet, ktorý chceme ozdobiť a pretrieme ju lepidlom. Necháme vyschnúť a dekorujeme podľa vlastných predstáv a aktuálnych trendov.

>>>TU<<<

2. Lak a lepidlo v jednom nájdete taktiež pri servítkovej technike určenej na textil. Pri tomto postupe najprv pretrieme plochu textilu kde chceme umiestniť daný obrázok na servítke, priložíme ju a opätovne pretrieme lepidlom. Po zaschnutí je potrebné takto dekorovanú textíliu prežehliť cez papier na pečenie alebo priamo z rubovej strany. Prať je možné takéto textílie na 30°C a obrátené naruby.

>>>TU<<<

 

3. Ako posledného adepta zo značky PENTART si predstavíme lak a lepidlo na decoupage určený na keramiku. Používame ho na neporózne povrchy ako sú keramika, sklo, glazúra. Lak dodáva predmetu lesklý vzhľad a jemné tzv. chameleon odlesky, ktoré sú momentálne veľmi vítané. Pri aplikácii vrchného dielu servítky pretrieme vybraný vzor lepidlom a necháme uschnúť.

>>>TU<<<

 

 

Pokračovať v prezentácii lakov a lepidiel na decoupage budeme kvalitnou nemeckou značkou C.KREUL.

 

 

1. Dá sa povedať, že univerzálnym lepidlom a lakom na dekupáž je náš produkt ART POTCH. Od svojich „kolegov“ sa odlišuje tým, že je primárne určený na servítkovú techniku, teda na používanie servítok a nie papiera na dekupáž.

>>>TU<<<

 

2. Ako druhého kandidáta Vám predstavím lak a lepidlo na dekupáž ART POTCH Decoupage, ktoré je taktiež považované za univerzálne lepidlo a je veľmi obľúbené na akékoľvek HOME DEKOR aktivity. Primárne sa pri ňom používa papier na dekupáž, no môžu sa aj servítky.

>>>TU<<<

 

3. Novou obľúbenou metódou je i prenášanie rôznych vzorov na veľké dekoračné sviečky. Pre tento účel nám slúži lak a lepidlo pre sviečky. Jeho použitie je úplne totožné.

>>>TU<<<

 

 

4. Niekedy je poslednou bodkou do dokonalého moderného interiéru len jeden jediný mäkulinký vankúš položený na pohovke. Aby Vám ale dokonale zapadol, môžete si ho sami vyrobiť s decoupage lakom a lepidlom na textil.

>>>TU<<<


5. Ako poslednú Vám predstavíme novinku značky C.Kreul – Photo TRANSFER – vďaka ktorému dokážete preniesť akýkoľvek obrázok či fotografiu vytlačenú na laserovej tlačiarni na akýkoľvek povrch metódou decoupage. Svoju fotografiu tak môžete mať na šperkovničke, sviečke, váze či dekoračnom vankúši.

>>>TU<<<

 

 

Naším najstarším overeným a veľmi obľúbeným je lepidlom a lakom na servítkovú techniku je Angel 150ml. Je to univerzálne lepidlo na akékoľvek povrchy a používa sa štandardným spôsobom.

>>>TU<<<

 

Servítková technika dekupáž na milión spôsobov sa určite zapáči aj Vám a akonáhle jej čaru podľahnete, nebudete vedieť prestať. Celý internet je plný návodov a inšpirácii ako si vylepšiť svoj kreatívny nápad. Stačí sa len porozhliadnuť a vybrať si to, čo sa Vám páči.

S pozdravom Vaša Diana


 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

YzlkYj