TOVAR V AKCII

naša cena 5,59 €
skladom
naša cena 6,99 €
skladom


Chytil Vás trend handmade nábytku?

DIY nábytok

 

V posledných rokoch sa termín DIY, alebo, pekne po slovensky - urob si sám, skloňuje čoraz častejšie. Pod týmto slovným spojením sa skrýva nekonečný zástup techník, buď vymyslených, alebo stvorených vo svete korunovaných umelcov a dizajnérov.


Dotvoriť si drevenú krabičku technikou dekupáž je fajn, no kto nájde odvahu pustiť sa do prerobenia celej skrine?


Chcel by si mať interiér svojej izby v súlade s aktuálnymi trendmi a zariadený tak, aby ťa čo najviac vystihoval? Kúpa nábytku je občas neúnosná položka pre naše peňaženky, a tak tíkreatívnejší radšej siahame po možnostiach renovácie pomocou vlastných rúk.


Pusťme sa do toho!


Tak fajn...potrebujeme materiál, pomôcky a trochu voľného času. A možno aj trochu odvahy :-) S nami môžeš smelo chytiť štetce a pustiť sa do originálnych úprav svojho domova, ktorý ti bude každý závidieť.

Čo sa ti zíde?


Určite si zadováž štetec na nanášanie podkladu a farieb. Títo pomocnící sú ideálni na aplikovanie akrylových farieb na väčšie plochy. Farbu dávkujú postupne a vytvárajú rovnomerný hladký povrch, podobne ako pri maľovaní stien. Vyber si rovno set, ak do prerábania plánuješ zahrnúť aj pomocníkov.

štetce nájdeš >>>tu<<<

Ďalší z rodiny štetcovitých, ktorý ti odporúčame, je tupovací štetec potrebný na vytváranie popraskaného efektu, ale aj na nanášanie pasty a farieb cez šablónu. Týmto štetcom docieliš rovnomerné nanesenie farby bez viditeľných línií, čo spôsobuje špongiovitý materiál a tiež aj okrúhly tvar, ktorý zahladí okraje pri nanášaní farby, laku, či iného prípravku na tvorenie.


Existujú aj ploché tupovacie štetce, tie sú však určené skôr na maľovanie väčších plôch, pri ktorých si nemusíš dávať pozor zdobenie(tupovanie) okrajov dostratena, avšak pri nanášaní farby uprostred náteru docieliš efekt bez viditeľných ťahov štetca. Prikrakelovaní si zase zaručíš krajšie prasklinky, a tým aj viac presvedčivý vintage efekt.

nájdeš >>>tu<<<

Podkladová pasta

 

Určite nezabudni na akrylové farby, vrátane primeru - podkladu, ktorý sa osvedčí najmä pri zosvetľovaní pôvodne tmavého nábytku. Ak chceš nanášať farby na nerovný povrch a výsledný efekt by mal byť krásne hladký, takisto použi primer, ktorý vyhladí každý podklad a umožní lepšie rozvinutie vrchných náterov. Ak potrebuješ vytvoriť aj jednofarebný biely podklad, použi bielu akrylovú farbu s dobrou krycou schopnosťou.

 

nájdeš >>>tu<<<

Jemná akrylová dekoračná farba

 

Jemná dekoračná farba je zázračným pomocníkom pri renovácii nábytku v štýle shabby chic, loft, alebo vintage. Obzvlášť nábytok inšpirovaný Provensálskom vyzerá s odtieňmi tejto hodvábnej farby veľmi očarujúco.


Pigmenty v nej sú namiešané tak, aby si mal už rovno po nanesení krásny jemný pastelový odtieň. Farba je na povrchu úžasne hladká, matná, intenzívna a pripomína kriedový náter.

nájdeš >>>tu<<<

Ozdob to!

 

Niekedy farby a lak nestačia. Okrem praskliniek môžeš nábytok a dekorácie zvýrazniť aj pomocou servítky. Takto si môžeš vytvoriť originálne a farebné zdobenie, napr. na zrkadle, komode, nočnom stolíku, stole, či stoličke. Ozdobuj krabičky, šperkovnice, vázy, či misy...premena tvojho domova na malý dizajnérsky svet je len na tvojej fantázii.

nájdeš >>>tu<<<

Ornamenty sú IN!

 

Šablóny na tvorenie ornamentov sú rýchlym spôsobom ako vyčariťkrásny vzor na ľubovoľnom povrchu. Nábytok s ich pomocou ožijea získa luxusný šmrnc. Rovnako originálne si môžete ozdobiť aj steny, zrkadlá, dvere…


Ornamenty odporúčame nanášať pomocou štrukúrovacej pasty, aby motív po zaschnutí vystupoval z povrchu. Ak chceš takýtoreliéf ešte zvýrazniť, použi akúkoľvek metalickú farbu, alebo farebnú voskovú pastu.

nájdeš >>>tu<<<

Prasklinky a vintage efekt

 

Krakelovaní lak, alebo patinovacia pasta spôsobia vintage efekt. Na povrchu pomocou nich šikovne vytvoríš pekné prasklinky, ktoré môžeš potom zvýrazniť antikovacou pastou. Lak nanášaj vždy v jednom smere, alebo pomocou tupovacieho štetca. Pre vytvorenie ošúchaného efektu zase použi brúsny papier, ktorým zvýrazníš niektoré hrany, či vyšúchaš dojem poškriabaného povrchu.

 

nájdeš >>>tu<<<

Záverečné úpravy


Aby tvoj renovovaný nábytok odolal zubom a zubom času, vyber si matný, alebo lesklý lak, ktorým celé svoje dielo krásne zafixuješ. Povrch sa ti odvďačí a bude sa ti jednoduchšie čistiť. Ako bonus dosiahneš aj krásny lesk a zvýraznenie farby. Miesto laku môžeš pokojne použiť ajvoskovú pastu, ktorá má rovnaké vlastnosti, ktoré ti pomôžu uchovať dielo na dlhý čas.

 

nájdeš >>>tu<<<

Každý chce bývať originálne, tak prečo nevyjadriť svoj štýl priamo cez atmosféru tvojho domova? Prajeme ti veľa nápadov a chutí do tvorenia.

 

S pozdravom Vaša Inga

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

YWUyOThlND