Recyklujeme: vyrob si vintage kabelku (fotopostup)

Už dlhšiu dobu sa mi v šatníku povaľovala staršia, no zato poctivá kožená kabelka. Bolo mi ľúto len tak ju odhodiť, no nosiť sa už za žiadnych okolností nedala. Preto som sa rozhodla zapojiť pravú kreatívnu hemisféru a vdýchnuť jej nový look!

Na výrobu potrebuješ lepiacu pásku, alebo maliarsku pásku, farbu (na kožu, alebo akrylovú - obe držia skvelo), štetec, lepidlo na dekupáž a háčkovaný obrúsok.


 

Najprv som si pomocou lepiacej pásky oblepila hranice, za ktorými sa budem realizovať. Pomocou penového štetca som naniesla farbu v dvoch vrstvách. Môžeš použiť aj obyčajný štetec, no s týmto nebude vidno žiadne prúžky a maľba bude rovnomerná a hladká.

 

Po zaschnutí som odlepila pásku a híkala nad týmto skvelým vynálezom. Podobne si môžeš vytvoriť aj iné vzory, napr. moderné trojuholníčky, srdcia, či mnohouholníky. Je to len na tebe, ty si tvorcom novej módnej handmade kolekcie :)

 

 

Neviem sa vynadívať, pretože štetcom by som takúto dokonalú líniu nikdy nedosiahla. V tejto fáze som ešte stále nevedela, či na zvyšok kabelky namaľovať bodky, alebo dokonca pridať obrázok zo servítky, ktorý ma vystihuje. V tom mi ale ťukol ešte lepší a trvácnejší nápad:

Háčkovaný obrúsok, ktorý vznikol pod rukami mojej šikovnej starej mamy. Už dávnejšie som sa chystala kreatívne ho využiť, ale ani sa mi nesnívalo, že práve takto.

 

 

Povrch som natrela hobby lepidlom. Obrúsok nebol naškrobený, tak som ho len priložila na olepenú plochu. Na dečku som naniesla pár vrstiev lepidla (presne 4), každú z nich po zaschnutí tej predošlej, aby som si to poistila aj do daždivých dní.

 

 

Detailný kukuč ukazuje, ako precízne dokážu usilovné ruky vypracovať každé očko. Ďakujem, babka :)

V tejto chvíli som neľutovala, že som sa vzdala myšlienky na retro bodky :) Obrúsok pekne zapadol medzi kontrast dvoch farieb. Isto mi dáš za pravdu, že tento odtieň je veľmi prakticky využiteľný k rôznym outfitom.


 

Takto vyzerá moja staronová vintage recyklovaná kabelka. Teším sa, že som ju vrátila do života a zachránila pred zničením. Verím, že som aj teba inšpirovala k tvorbe a už presne vieš, čo zo svojho inventára padne za obeť tvorenia :)

 

Počúvaj svoju fantáziu a nezabudni ju nasledovať.

 

Vaša Inga 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

NzE3NTZkY