TOVAR V AKCII

naša cena 6,99 €
skladom
naša cena 8,59 €
skladom
naša cena 4,99 €
skladom


Levanduľová sezóna

 

Letnú sezónu sprevádzajú rôzne vône ovocia a kvetov. K nim podľa aktuálnych trendov v dekorovaní vedie najmä levanduľa - rastlinka bohato zastúpená najmä na francúzskom vidieku. Jej aróma sa už stáročia využíva ako esencia pri výrobe parfumov, odpudzovaní hmyzu, ale slúži aj ako zdravá a liečivá prírodná sila pri nespavosti a nerovnováhe tela a duše. My sme sa levanduľou inšpirovali tiež a prinášame ti tento krásny set kuchynských podložiek pod šálku, či tanier.

Čo budeš potrebovať:

 

drevené podložky na dotvorenie

podkladový primer

matná akrylová farba (biela a svetlofialová)

decoupage lepidlo a lak

servítky s chutným motívom

- dvojzložkový krakelovací lak

farebná vosková pasta (červená a malinová farba)

- plochý štetec s rovnými štetinami
Ako prvý použijeme podkladový náter, ktorý pripraví plochu na nanášanie ďalšej farby. Maľba bude potom hladká a odtiene budú intenzívne. Po vyschnutí primeru začni plochým štetcom nanášať tmavší odtieň akrylovej farby. Navrch pôjde tretia vrstva bielej, alebo iného svetlejšieho odtieňa, aby vznikol kontrast.
Kým plocha uschne, priprav si motívy servítok. Lepší spôsob, než ich vystrihnúť, je potrieť okraje obrázka mokrým štetcom a opatrne ich odtrhnúť. Ak si začiatočník/čka s dekupážou, nezabudni, že sa lepí len vrchná farebná časť servítky - je nutné ju oddeliť od ostatných spodných vrstiev.

Navlhčeným plochým štetcom s jemnými štetinkami nanes lepidlo a lak na dekupáž, čím sa motív prenesie na podložku. Postupuj zľahka, aby sa servítka neroztrhla, alebo aby na nej nevznikali vrásky.

Je čas vytvoriť efektné prasklinky. Po uschnutí lepidla nanes krakelovací lak, teda jeho prvú, bielu nepriehľadnú fázu. Nemaj strach, počas uschýnania sa stane priehľadná.
Druhý bod v procese krakelovania je nanášanie druhého dielu laku. tento je priehľadný a má jemný žltý odtieň, ideálny pre vintage efekt. Dávaj si však pozor, aby si lak nanášal/a v rovnakom smere, ako jeho prvú fázu. Prípadne použi tupovací štetec, či prst, čím krátkymi pohybmi docieliš jemné prasklinky. Na tie si treba trochu počkať, keďže sa vytvárajú postupne, ako lak zasychá.

 Na zvýraznenie praskliniek je ideálne použiť voskovú pastu, alebo patinu. Fantázia je už na tebe, pre ktorú z nich sa rozhodneš. V návode boli použité sýte odtiene malinovej a tmavofialovej farby.
Na záver ešte použi lesklý, alebo matný lak, aby sa celé tvoje dielo krásne zafixovalo.


Máš dôvod navyše tešiť sa zo štýlového handmade stolovania svojej rodiny, či blízkych. Set je aj ideálnym darčekom a v levanduľovej úprave mu len málokto odolá.Prajem Vám veľa nadšenia z levanduľovej dekorácie.

 

Vaša Inga

 


zdroj:

https://pentartdekor.blogspot.sk/2015/07/levendula-szezon.html

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

N2Y4N