Ako si namaľovať veľkonočné vajíčka, ktoré sa nerozbijú

Veľká noc a maliarskeplatno.sk

Veľká noc je za dverami a Vy už isto dekorujete svoje domovy veľkonočnými doplnkami. Na zlatý dážď či umelé bahniatka, keďže nám tie živé už pri tohtoročnom počasí dávno odkvitli, vešiate minuloročné vlastnoručne zdobené či kupované vajíčka. Možno ste ich dostali od mamy či od tety, alebo ste ich poctivo zdobili vy so svojimi malými ratolesťami. Možno však už máte polovicu z nich rozbitú alebo Vám neladia do vašej novej obývačky či kuchyne. Prečo si teda nevyrobiť nové, a pritom nerozbitné ?


Existuje množstvo metód zdobenia veľkonočných kraslíc od tých tradičných až k najmodernejším. Ja som si vybrala tú, ktorá mi je najbližšie. Z nášho e-shopu som si zaobstarala polystyrénové vajíčka, ktoré sú úžastné v tom, že sa nerozbijú, keď ich okoloidúce malé dieťa na návšteve z radosti vezme do rúk a odhodí do najbližšieho rohu. Ako som teda začala?


 

Na stôl som si pripravila:

 

Ako prvé som si napichla vajíčka na špajle a pripravila na maľovanie, keďže je takáto manipulácia s vajíčkom najlepšia. Je vhodná aj pre menšie deti, ktoré určite s malou pomocou zvládnu vyzdobiť takéto vajíčka. Použila som hrubší štetec a naniesla som akrylovú farbu na vajíčko. Výhodou týchto farieb oproti iným farbám je, že veľmi rýchlo schnú a teda vajíčka môžete dekorovať už po veľmi krátkej dobe.Následne som s najmenším štetcom začala vytvárať na vajíčku vzor. Inšpirovala som sa len tým čo som videla a čo mi momentálne napadlo. Po namaľovaní vzoru som sa rozhodla použiť ešte striebornú kontúru, ktorá zvýraznila vzor. Spomenula som si, že mám ešte dekoračné kryštáliky a teda som ich taktiež použila na vajíčka. Môžete sa mnou inšpirovať a použiť čokoľvek, čo doma nájdete. Určite budú vaše kraslice dýchať originálnosťou a jedinečnosťou. Zapojte do zdobenia aj priateľov či deti. Veľkonočný zážitok bude pre zmenu, okrem vody aj  príjemný.


 

Všetkým Vám želáme krásnu a veselú Veľkú noc plnú skvelých zážitkov!


S pozdravom Vaša Diana

 

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Podmienky ochrany osobných údajov
Zákonným dôvodom spracovanie Vašich osobných údajov je Váš súhlas dávaný týmto správcovi v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracovaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov a o zrušení smernice 95/46/ES. Účelom spracovania Vašich osobných údajov je zasielanie daňových dokladov za prenájom systému, obchodných oznámení a činenia iných marketingových aktivít správcom voči Vašej osobe.

Upozornenie. Správca webu si vyhradzuje právo zmazať vulgárne alebo také príspevky, ktoré by poškodzovali záujmy správcu webu.

YjdjZj