Na tričku maľované: staňte sa dizajnérom svojho šatníka

Maľovanie na textil je v súčasnosti stále viac obľúbené nielen vo svete priaznivcov handmade produktov. Každá kreatívna duša sa rada ozdobí originálnym, ručne robeným kúskom, obzvlášť maľovaným tričkom či iným doplnkom. Sortiment produktov stvorených pre textilný podklad je široký, a tak sa dajú vytvárať zaujímavé výtvory ďaleko za hranicami fantázie. Tieto diela na tričkách a iných textíliách často konkurujú umeniu na plátne.


 

Ak sa aj vy chystáte pustiť do maľovania na textil, radi Vás uvedieme do sveta farieb a techník, pomocou ktorých sa Váš šatník stane pútavým umeleckým svetom. Maľba na textil je skvelým tipom na vytvorenie kreatívneho darčeka pre Vašich blízkych. Pomocou našej širokej ponuky farieb na textil sa môžete premeniť na dizajnérov s neopakovateľným štýlom.

 

 

Kontúra na textil


Základom pre každú maľbu na textil je kontúra, ktorá zaručí presnosť a ľahšiu aplikáciu farby. Používa sa na obrysy maľovaných objektov a vďaka aplikátoru sa jednoducho nanáša.  Po 20 - 30 minútach kontúra uschne a môžete začať s maľovaním. Po úplnom vyschnutí kontúry sa zafixuje žehličkou cez papier na pečenie na rubovej strane látky po dobu 3 minút (bez použitia pary).


V ponuke máme aj transparentnú kontúru, ktorá je vhodná na miesta, ktoré ostanú po maľovaní bez farby, a tak sa vyhnete ušpineniu textilu. Môžete ju nanášať aj na väčšie plochy v tenkej vrstve. Takisto sa zažehľuje spolu s maľbou a po vypraní sa z textílie odstráni.

 Kontúra na textil/hodváb DÉCO GUTTA nájdete >>>tu<<<

Kontúrovacia farba PENTART  nájdete >>>tu<<<

Farby na textil (v boxe, alebo v tube s aplikátorom)


Pred každým maľovaním textilu je dôležité podložiť si plochu pevnou savou podložkou (odporúčame kartón), aby nám farba neprerážala na spodnú vrstvu. Ak chcete mať maľbu dokonalú, zafixujte si textil napr. štipcami tak, aby látka bola primerane napnutá a rovná, príp. plochu prežehlite. Teraz sa môžete pustiť do tvorenia, buď s predkresleným motívom, alebo priamo štetcom a farbami. Farby sa nanášajú štetcom, hubkou, valčekom alebo stierkou, Kreatívny tip od nás: farba je vhodná aj na použitie s pečiatkami. Zaujímavé vzory môžete vytvárať otlačením prakticky čohokoľvek :)

 

Farba na textil PENTART je hustej konzistencie, vyrobená na vodnej báze v ponuke v rôznych matných farbách, ako aj metalických. Dodáva sa v boxe (50 ml), alebo v tube s praktickým aplikátorom, ktorým je možné vytvárať kontúry (20 ml). S touto farbou môžete zdobiť svetlé aj tmavé textílie. Vďaka novému zloženiu si zafarbená látka zachová svoju štruktúru aj pružnosť. Po uschnutí sa maľba krátko prežehlí cez papier na pečenie. Textíliu je možné prať ručne, alebo v práčke na šetriacom programe pri teplote 40 ºC (obrátenú naruby). Farby sú určené na prírodné tkaniny, ideálne z bavlny alebo ľanu, ale dajú sa použiť aj na syntetické materiály.Farba na textil metalická nájdete >>>tu<<<
Farba na textil nájdete >>>tu<<<

 

Farba na textil PROFIL


Táto farba má krémovú konzistenciu, čo výrazne zlepšuje komfort pri nanášaní a kontrolu farby na materiáli a nie je potrebné riediť ju vodou. Maľba na tmavé tkaniny sa pri týchto farbách neodporúča. Pomocou miešania farieb však môžeme získať nepriehľadné farby, ktoré sú ideálne aj na tmavšie tkaniny. Pri miešaní je potrebný primer (napr. farba biela).

 


Farby na textil „Profil“ nájdete >>>tu<<<
Farba na textil Amsterdam od profesionálnej značky Royal TALENS (pôvodný názov Decorfin)

 

Ponúkame Vám profesionálne farby na textil na vodnej báze pre flexibilné maľovanie - skvelo drží na opranej bavlne, ľane aj na zmiešaných vláknach. Môžete si vybrať zo 40 svetlostálych farieb (30 priehľadných a 10 nepriehľadných farieb) v objemoch 50 ml a 16 ml. Nepriehľadné farby obsahujú viac pigmentov, ktoré poskytujú plné prekrytie aj na tmavých podkladoch. Značka zaručuje, že aj pri častom praní farby zostanú svieže a tkaniny mäkké. V ponuke aj v darčekovom balení s úchytkami, štetcami a príručkou.

 

Farby na textil Decorfin Textile SET nájdete >>>tu<<< Farba na textil Amsterdam Royal Talens nájdete >>>tu<<<

 

Farby DECO Textil

 

Farby francúzskej značky Lefranc & Bourgeois sú riediteľné vodou. Môžete nimi maľovať na bavlnené či ľanové tkaniny, dekorovať oblečenie a iné domáce textílie. Farby môžete pekne kombinovať, vytvárajú vynikajúce výsledky tak na čiernych, ako aj na jasných farbách látok. Aplikujú sa na umytú látku bez použitia zmäkčovadiel. Značka má široký sortiment odtieňov, rozdelených do kategórií prírodných, vášnivých, intenzívnych, pastelových a špeciálnych  farieb.

Farba na textil DECO Textil  nájdete >>>tu<<<


Farby na textil PROFIL s rozprašovačom

 

Farby na textil v rozprašovači sú ideálne na väčšinu textilných materiálov. Rozprašovač sa často využíva pri maľovaní cez šablónu, čím nanesieme farbu rovnomerne na požadovanú plochu. Samozrejme, využíva sa aj pri vytváraní fŕkaných vzorov, ktoré dotvárajú maľbu. Po domaľovaní vášho diela treba nechať farby zaschnúť cca 24 hodín, potom farbu zafixovať prežehlením na rubovej strane 3 - 5 minút na najvyššej teplote podľa zloženia textílie.Odporúča sa ručné pranie alebo program na jemné pranie (40°C).

Farby na textil PROFIL s rozprašovačom nájdete >>>tu<<<

 

Fixy na textil GIOTTO DECOR textile

 

Ak si netrúfate na maľovanie štetcom, možno Vás osloví fixa na textil s hrubým hrotom, pomocou ktorej sa dá kresliť, ale aj maľovať. V závislosti od tlaku na maľovanú plochu je možné meniť hrúbku čiary, a tým vytvárať na maľbe aj kontúry. Dajú sa použiť na akýkoľvek typ tkaniny, sú netoxické a vyrobené na vodnej báze. V našej ponuke nájdete balenie základných odtieňov a set klasických a fluorescenčných odtieňov.


Fixky na textil GIOTTO DECOR textile  nájdete >>>tu<<<


Tekuté perly

 

Perlová dekorácia zjemní a vyzdvihne akúkoľvek maľbu na textil. V našej ponuke nájdete farby na textil v tube s aplikátorom, pomocou ktorého sa bodkovaním na povrchu vytvárajú perličky. Tekuté perly sú univerzálne na rôzne povrchy (hodí sa aj na tvorenie pomocou techniky decoupage, scrapbooking, maľovanie na drevo, keramiku, hodváb, sklo…). Farbu je potrebné nechať uschnúť a prať max pri teplote 40°C.


Tekuté perly - PEARL PEN Pentart, nájdete >>>tu<<<

Tekuté perly - PERLEN Pen C. KREUL, nájdete >>>tu<<<


Olejové pastelky na textil PENTEL

 

Ak ste skeptickí voči maľovaniu štetcom, osmeľte sa a skúste to najprv s olejovými pastelkami na textil a podľahnite čaru vytvárania jedinečných kúskov vášho šatníka, či bytových doplnkov. Vytvorte si jedinečné vzory plné farieb a zaujímavé krivky priamo na prírodných tkaninách. Pastelky môžete použiť aj pri maľovaní cez šablóny. Maľba je trvácna, stačí ju zafixovať prežehlením.

Olejové pastelky na textil SET15 nájdete >>>tu<<<
S pozdravom Vaša Ingrid

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

NzkzYTJjMD