TOVAR V AKCII

naša cena 6,99 €
skladom
naša cena 10,99 €
skladom
naša cena 9,49 €
skladom


Ako sa zorientovať vo svete štetcov?

S dlhými štetinami, krátke, okrúhle, ploché, mäkké a tvrdé, vyrobené z prírodných, či umelých vlákien - aj Vám sa zdá, že sortiment štetcov je až príliš široký nato, aby ste si vybrali ten správny? Akú hrúbku si z tohto štetcového chaosu vybrať? Čo potom robiť s maliarskymi štetkami a špachtľami? V dnešnom článku Vám chceme krátko predstaviť funkciu každej pomôcky na maľovanie, aby pod Vašimi rukami mohli vznikať jedinečné umelecké diela.


Najskôr si štetce na maľovanie rozdelíme do základných kategórií podľa toho, či majú štetiny vyrobené z umelých, alebo z prírodných vlákien. Podľa tvaru ich potom môžeme deliť na okrúhle a ploché a každý z nich plní odlišnú funkciu.

Umelé štetce charakterizuje výhodnejšia cena oproti tým s prírodnými štetinami a tvrdšie z nich sú vhodné najmä na prácu s akrylovými  a ostatnými farbami s hustejšou konzistenciou.
štetce nájdete >>>tu<<<

Mäkké štetce sú ideálne na maľovanie s redšími farbami, ako aj akvarelom. Takisto sú vhodné aj na maľbu na menšie plátna a iné nie príliš rozsiahle plochy, na ktorých chceme vytvárať jemný efekt bez viditeľného čiarkovania.

štetce nájdete >>>tu<<<
Tvrdé štetce (štetinové) sa používajú pri rozmernejšej maľbe a na vytvorenie reliéfnych efektov, ktoré po nanesení pôsobia dojmom hrubšieho nánosu farby. Ako sme už vyššie spomínali, tvrdé štetce z umelých vlákien sú určené najmä na nanášanie akrylových farieb.
set štetcov nájdete >>>tu<<<

 

S okrúhlymi štetcami môžete vytvárať dlhé plynulé ťahy, pretože tvar uvoľňuje farbu postupne. Umožňuje im to zaoblená špička a výsledný ťah na ploche má rozptýlené nerovnomerné okraje. Vyššie dávkovanie farby na plochy platí najmä pri okrúhlych štetcoch väčšej hrúbky. Tenší variant je priam stvorený na maľovanie detailov, ktoré umožňuje zaoblená tenká špička.

štetce nájdete >>>tu<<<
Ploché štetce môžu byť krátke aj dlhé, pričom rozdiel je opäť v množstve nanesenej farby. Krátky plochý štetec dávkuje menší obsah farby a dlhými štetinami môžete robiť siahodlhé ťahy, ktoré budú mať ohraničené ostré okraje. Pri obrátení štetca na tenšiu stranu môžete vytvoriť tenkú kontúrovaciu čiaru a presnú líniu.
štetce nájdete >>>tu<<<
Možno sú Vám vejárovité štetce známe z oblasti líčenia, a preto nebude pre Vás ťažké uhádnuť, načo sa dajú využiť pri technike maľovania. Vejáriky vytvárajú jemnejší efekt po nanesení farby, zahladzujú príliš ostré ťahy a dodávajú maľbe na jemnosti.

štetce nájdete >>>tu<<<


Štetce na podklad a šepsovanie sú štetce s hrubšími štetinami väčších rozmerov, ktoré zadržiavajú veľké množstvo nabranej farby. Pomocou hustého uloženia štetín sa pri natieraní plôch farba uvoľňuje postupne a vytvára rovnomerný náter. Štetiny na štetkách sú tvrdé, pretože sa nimi nanášajú šepsové prípravky, ktoré majú hustú konzistenciu.
štetce nájdete >>>tu<<<
Penové štetce sú ideálnym pomocníkom pri rozličnom kreatívnom tvorení. Ak sa chcete vyhnúť viditeľným štetcovým líniám, penový štetec Vám pomocou krátkych pohybov vytvorí rovnomerný povrch vhodný špeciálne na techniku dekupáž.
penové štetce nájdete >>>tu<<<
Tupovacie štetce môžete takisto využiť pri dekupáži, no tieto štetce sú určené aj na nanášanie štrukturovacích pást a gélov, najmä ak chcete vytvárať ornamenty pomocou šablón. Tupovací štetec rovnomerne nanesie farbu, či iný produkt na plochu, a to bez akýchkoľvek známok ohraničenia. Nanášanie prebieha krátkymi dotykmi štetca kolmo na farbenú plochu.

tupovacie štetce nájdete >>>tu<<<


 


S pozdravom Vaša Inga 

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Zjg5ZjhhM