TOVAR V AKCIIHandmade váza z Provensálska

Zbožňujem nové produkty. Je to ako objavovať tajomné svety, ktoré ešte neboli preskúmané. Aj dnes som sa pustila do skúšania hraníc kreativity a vyrobila som si krásny dekoračný prvok do izby. Veľmi sa teším, keďže úplne zapadá do zariadenia miestnosti. Poď sa pozrieť, ako som vyrábala SHABBY CHIC vázu z Provensálska.


 

 

Priprav si:

- sklenenú fľašu (vínovú, pivovú, limonádovú, džúsovú...),

akrylovú farbu s kriedovým efektom DEKOR PAINT,

- transfer od značky Pentart - skvelá novinka, pomocou ktorej je prenesenie obrázkov odteraz záležitosťou pár sekúnd a navyše krásne vonia po pomarančoch :)

- transferový obrázok (čoskoro nájdete krásne motívy aj v ponuke nášho e-shopu),

- drevenú špachtličku, alebo drievko od nanuku :),

- vatovú tyčinku,

- plochý štetec,

- lepidlo a lak na dekupáž,

- úsmev a chuť do tvorenia :)

Fľašu som si vopred natrela akrylovou farbou DEKOR PAINT v odtieni victorian pink. Následne treba pripevniť transferový obrázok k fľaši lepiacou, alebo maliarskou páskou.

Pomocou vatovej tyčinky nanesieme malé množstvo trasferu na papier. Jeho konzistencia je olejová a pekne vonia za pomarančom. Aplikácia je veľmi rýchla a čistá. Papier ostane po aplikácii priehľadný. 

Teraz prichádza na rad špachtlička. Treba ňou prejsť po celej ploche obrázka. Daj si pozor, aby sa papier príliš nehýbal, no zároveň treba pritláčať, aby bol prenesený obrázok sýty.
Ja som nevyužila úplne rezervy svojich síl, ale i tak obrázok vyzerá úžasne. Neviem sa vynadívať na zázrak s názvom transfer, pretože postup je oveľa jednoduchší, než pri tradičných transferoch - tie treba navlhčiť a papier prstom zošúchať. Určite mi dáš zapravdu, že táto novinka je oproti tomu skvelý vynález :)

Obrázok na váze ešte zafixujem lepidlom a lakom na dekupáž. Je to praktickejšie hlavne pri utieraní prachu. Lak je totiž vodeodolný.

 


 

 

A ešte záverečná fotka z profilu :) Váza priam láka na dekorovanie kvetmi, ja som si v nej nechala rozvoniavať levanduľu :)
Verím, že som ťa aj dnes inšpirovala a uchvátila s týmto originálnym kúskom Provensálska. Poteším sa aj tvojim nápadom, návodom a zlepšovákom. Prajem vzácne tvorivé chvíle.

 

Vaša Inga

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

MGE1ZDVh