TOVAR V AKCIIDekoračná váza v štýle Shabby Chic

 

 

 

Určite vieš, aké čaro získa tvoj domov, ak ho ozdobíš vázou s kvetmi. Priestor je zrazu veselší, atmosféra prevoňaná a hneď sa nám býva krajšie a ľahšie :)

Dnes si ukážeme, ako si vytvoriť HANDMADE vázu, ktorú môžeš využiť na čokoľvek. Už sama o sebe je veľmi pútavým kúskom, tak sa do toho poďme pustiť:

 Potrebuješ:


  • vázu, alebo kvetináč na dotvorenie

Najprv si natrieme vnútro vázy akrylovým primerom. Je to preto, aby naňho lepšie priliehala ďalšia vrstva, vytvárala skvelý farebný podklad a aby bol povrch odolný (primer je ideálny na vyhladenie povrchov pred aplikáciou akrylovej farby). 

Následne použi druhý náter - akrylovú farbu v zvolenom odtieni (my sme vybrali tmavšiu do vnútra kvetináča a na povrch pôjde o čosi svetlejšia.

 
Ideme sa zahrať na modelárov - pomocou valčeka a háčkovaného obrúska rozvaľkáme naše “cesto” a v poslednej fáze naň odtlačíme motív z obrúska.Teraz si pomocou noža, alebo vykrajovača "odkroj" vzor. Snaž sa postupovať jemne, aby sa nepoškodil/a motív.
Našu vlastnoručne vyrobenú krajku si opatrne nalepíme po obvode kvetináča. V návode je dekorácia nalepená v hornej, aj dolnej časti kvetináča.


DAS hmota tuhne v priebehu niekoľkých hodín, takže v procese tvorenia je potrebné počkať, aby sme mohli nanášať ďalšie prípravky. Postupne zmení svoju farbu zo sivastej do bielej.
 

Opäť použi akrylový primer - natri ho na celú plochu vrátane vytvrdnutej hmoty. Primer schne rýchlo a vytvorí nám dokonalý podklad pod tyrkysovú farbu. Použi pri tom radšej štetec s umelými vlasmi, ktorý je ideálny na maľovanie akrylovými farbami.
Na rad prichádza biela a tyrkysová farba DEKOR PAINT. Jej zloženie vytvára po zaschnutí krásne hladký kriedový povrch a dokonale matnú farbu. Odtiene si môžeš aj vzájomne zmiešať...efekt bude ešte viac pastelový. Alebo si jednoducho vyber požadovaný jemný odtieň z nášho vzorkovníka pri produkte.

 


Pomocou brúsneho papiera zvýrazni vzor na krajke. Vytvoríš si tak mierne ošúchaný efekt a motív bude výraznejší.

Ak si detailista/tka, vezmi ešte patinovaciu pastu v ľubovoľnom odtieni - odporúčam strieborný, zlatý, alebo medený. Pastu nanášaj pomocou prstov. Zaručujem ti, že efekt bude úžasný.
Na rad prichádza matný lak - s ním sa pohraj na vonkajšej strane. Bola by škoda zničiť dokonalý efekt farieb DECOR PAINT.

 
Vnútorná strana vázy bude patriť lesklému laku, pomocou ktorého vytvoríš glazúru.

 

 

Hotovo...už si len priniesť krásnu kyticu a tešiť sa z vlastnej šikovnosti. Háčkovaný obrúsok nezabudni vyprať a použiť ho ako podklad pod vázu - dokonalý shabby chic efekt!

 


zdroj:

https://pentartdekor.blogspot.sk/2015/04/dekorativ-vaza-anyak-napjara.html

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

M2Y1YTh