TOVAR V AKCII

naša cena 16,49 €
skladom
naša cena 1,19 €
skladom


Vintage zápisník (fotopostup)

 

Potrebovala som si zaviesť nový pracovný zošit, a keďže som zástancom názoru najprv vyrob, potom kúp, pustila som sa do vlastnej výroby :) Človek z krátkosti času síce radšej odbehne do supermarketu, či najbližšieho papiernictva, ale ja mám rada originálne veci. Bola som príjemne prekvapená, za akú krátku dobu sa dá zhotoviť úžasný zápisník s vintage motívom. Poď sa nato pozrieť:

 

 

 

Na výrobu som použila jeden čistý zápisník v tvrdej väzbe, akrylovú farbu DEKOR PAINT, plochý štetec (alebo tupovací), lepidlo a lak na dekupáž, voskovú pastu a scrapbookové obrázky (môžeš použiť aj sevítku, alebo ryžový papier), ozdobnú krajku.


 

Plochu zápisníka natri akrylovou farbou. Ja som použila bielu ako podklad a na ňu akrylovú farbu DEKOR PAINT v mentolovom odtieni. Ako vidíš na obrázku, malá plocha ostala biela - pôvodne som tam chcela dať ornament zo servítky, ale nakoniec som sa rozhodla pre krásne vintage papiere - na prednú i zadnú stranu.


Scrapbookové papiere som nalepila lepidlom na dekupáž. Stačili mi akurát na šírku zápisníka, aj na zahnutie.


Ďalšia dávka lepidla išla aj na povrch obrázka. Lepidlo lak sa správa aj ako odolná laková vrstva, takže som ním natrela celý povrch zápisníka, vrátane akrylovej maľby. Toto lepidlo je navyše vodeodolné, takže hravo zvládne aj nešikovné momenty rozliatej vody bez toho, aby sa poškodil obrázok.

Keďže som chcela mať výsledné dielo ešte viac vintage, siahla som po voskovej paste s medeným metalickým efektom. Neboj sa zapojiť prsty, smelo naber a potri pastou miesta, ktoré chceš zvýrazniť. Úžasný výsledok na seba nenechá dlho čakať :) Vosková pasta je trvácna, takže ju už nebude treba fixovať.


Nakoniec som svoj vytúžený vintage zápisník dotvorila bavlnenou krajkou v maslovej farbe, ktorá krásne podčiarkla výraz celého diela. Prilepila som ju takisto lepidlom na dekupáž. Pre prípad ju môžeš prelakovať aj zvrchu, mne však stačí tento naturálny look :)

Vaša Inga

 


 

NjMyNWQ