TOVAR V AKCIIŠtýlové podložky pod šálky na letnú párty

Je tu čas letných posedení v záhrade. Leto je jediné obdobie v roku, kedy si môžeme vonku naplno vychutnať čas strávený s rodinou a priateľmi. Raňajky medzi záhonmi ruží, veselé obedové stretnutia, či romantické večerné posedenia. Skús si ich spríjemniť originálnym a trendovým stolovaním, ktoré je vhodné špeciálne do exteriérov. Vyrob si s nami veselé podložky pod poháre.


 

Budeš nato potrebovať:

 

 

Ako prvé si vystrihni papier podľa rozmerov obkladačky. Neboj sa farieb - čím viac odtieňov a vzorov vyberieš, tým viac oživíš prestieranie na stole. Zvoľ si obľúbený motív dekoračného papiera, servítky, alebo ryžového papiera - všetky varianty sú spoľahlivé a docieliš nimi nádherne sýte vzory a tvary.

 

 

Môžeme začať makať :) Najdôležitejší je základ, preto každú obkladačku natri lepidlom na dekupáž. Na natretú plochu umiestni papier. Ak chceš radšej podklad zo servítky, odporúčam ti obkladačku najprv pretrieť bielou akrylovou farbou. Motív na servítke tak bude zvýraznený a dielo o čosi viac dokonalé :)


Keď lepidlo úplne zaschne, nezabudni zjemniť okraje obkladačky brúsnym papierom. Ak chceš dosiahnuť krajšie ohraničenie, pomocou pečiatky, alebo akrylovej farby a hubky (tupovacieho štetca) zvýrazni okraje. Podložka tak získa nádych vintage štýlu.


Na rad prichádzajú prasklinky. Najprv nanes prvú fázu a nechaj ju voľne uschnúť...nepoužívaj fén, ten sa ti zíde v nasledujúcom kroku.


Po voľnom zaschnutí nanes aj druhú fázu krakelovacieho laku, ale pozor - nanášaj ho v rovnakom smere, ako prvú fázu! Prasklinky by sa ti potom nemuseli vytvoriť a bola by to veľká škoda :) Teraz si už pri uschýnaní môžeš pomôcť aj fénom. Čím viac budeš fénovať, tým výraznejšie prasklinky vzniknú.

Pri klasickom krakelovaní sa zvyčajne využívajú 2 kontrastné farby, takže popukaný efekt je výrazný. My si dopomôžeme patinovacou pastou. Prasklinky chceme preto, aby si obkladačka zachovala verný glazúrovaný efekt, ktorý je obrúsený časom. Môžeš si zvoliť rôzne odtiene. V ponuke máme aj patinu s metalickým efektom.

Keďže chceme, aby nám podložky vydržali veľa veľa posedení pri jedle, ale aj tekutom občerstvení, najlepšie je výsledok ešte prelakovať. Použi lesklý lak z našej ponuky, ktorý je vodeodolný a trvácny na všetkých povrchoch.

Ešte drobná kozmetická úprava - aby sa nám podložky nešmýkali a neškrípali po nábytku.

Na tomto obrázku naozaj vidno, že sa oplatí investovať do rozdielnosti farieb, či motívov. Podložky vyznejú pôsobivo, s nádychom luxusu, vycibreného štýlu a kreativity a prispejú k dokonalej atmosfére pri každej garden party.


Nech vám robia radosť nielen počas letných dní, ale aj ako šikovní pomocníci v jedálni, či na pracovnom stole.
Vaša Inga

 


 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

N2EwOTU