TOVAR V AKCIIModelovaný svet z FIMO hmoty

 

 

Ak si v škôlke rada/rád modeloval/a figúrky z plastelíny, nasledujúce riadky ťa isto chytia za srdce. Možno si počul/a o polymerovej hmote, ktorá je plastelínou pre väčších a skúsenejších modelárov.

 

Na rozdiel od klasickej modelovacej hmoty sa po dotvarovaní pečie v rúre, prípadne vytvrdne na vzduchu - závisí to od druhu FIMA - ako sa táto polymerové hmota všeobecne nazýva.

Modelovacia hmota FIMO značky STAEDTLER je veľmi ľahký a mäkký materiál na modelovanie, s ktorým sa pracuje jednoducho a kreatívne. Je ideálna aj pre začiatočníkov, pretože z tejto hmoty je možné modelovať od základých nenáročných tvarov, až po excelentné kúsky umeleckej hodnoty. Postupne sa toto umenie vyvinulo a vycibrilo na modelovanie drobných a obdivuhodných detailov, ktoré nie sú typické len pre svet šperkov.

 

Z FIMA si môžeš zhotoviť dekoračné predmety, ale napríklad aj praktické misy, nádoby, oddobiť príbory, či dokonca umelé nechty. S dobrým nápadom a kvapkou kreativity môžeš vymodelovať čokoľvek podľa svojej fantázie. Konečné dielo už len vložíš do rúry na 110°C aspoň na 20 minút. Po vypečení a vychladnutí dostaneme pevný a farebne intenzívny výsledok.

 

Tu si môžeš pozrieť jeden z mnohých skvelých návodov:

 

 


Výhody FIMA:


  • môžeš ju tvarovať v rôznych formách, výsledok ostane rovnaký, ako pred pečením

  • vďaka širokej palete odtieňov a efektov si môžeš vytvárať aj vlastné farby podľa potreby

  • FIMO je ideálne na dekorovanie skla, dreva, keramiky, či kovu

  • dostupná v 24 farbách a motívoch... druhy FIMa si predstavíme v nasledujúcich riadkoch

  • 1 balenie obsahuje 8 malých valčekov, takže si vieš jednoduchšie namiešať gramáž jednotlivých dielov pred modelovaním

FIMO je ako jedna kreatívna rozprávková záhrada, v ktorej sa môžeš realizovať  podľa svojej fantázie, a tak prinášať do sveta stále nové a originálne diela. Vymodelovať si môžeš prívesky, sponky, korálky, veselé náušnice i honosné šperky, bytové doplnky ako sošky, ťažítka, záložky, zápisníky a iné.

 

Pomocou tejto hmoty si môžeš dekorovať sklenené predmety, hrnčeky, príbory… či vytvoriť originálnu brošňu, ktorú zaleješ kryštálovou živicou.

Polymérové umenie má oveľa hlbšie korene, ako by si čakal/a. Najslávnejší fimo umelci pochádzajú z USA a Kanady, kde sa tento smer uchytil.

 

V Európe je obdivuhodná práca českej umelkyne Moniky Brýdovej, ktorá navyše poskytuje mnoho skvelých nápadov a návodov na tvorenie. Veľa zlepšovákov a krásnych výrobkov ťa prekvapí aj v knihe FIMO šperky, ktorú nájdeš v našom e-shope.

Poďme si predstaviť druhy FIMa:

  • FIMO classic - má tuhšiu konzistenciu než soft, ale vďaka tuhosti sa dá lepšie krájať,

  • FIMO soft - je mäkšie, na rozdiel od klasického ho stačí krátko miesiť, príjemne sa kombinuje s inými odtieňmi a je ideálne na vytvarovanie v rôznych formách na modelovanie,

  • FIMO effect - táto kategória sa vyznačuje rôznorodosťou úpravy hmoty. Nájdeš ho s glitrami, transparentné, ktoré sa mení po upečení, s rôznymi inými efektmi, ako napr. imitácia minerálov, či dokonca v tme svietiaca hmota. Najnovšie sa ponuka odtieňov rozšírila aj o pastelové farby a takisto sýte neónové odtiene,

  • FIMO air zase tvrdne na vzduchu. S obľubou sa používa najmä pri modelovaní bábik, pretože ho môžeš v krátkej dobe dotvoriť pomocou farieb, či kamienkov.

Najlákavejšou vecou pri použití FIMA sú jeho nekonečné možnosti zdobenia. Rozumie si azda s každým materiálom, až na polystyrén a pozor by si si mal dať aj pri modelovaní s nalakovanými nechtami. Hmota je podobného zloženia ako tieto plasty, a teda sa pri ich stretnutí vzájomne naleptávajú.

Kreatívne dušičky poteší, že FIMO je vhodné na patinovanie, lakovanie, otláčanie vzorov pečiatkami, krajkami, či modelovanie vo formičkách.

 

Okrem ručného miesenia môžeš hmotu vykrajovať, vaľkať, vytvárať figúrky a predmety pomocou šablón, maľovať akrylovými farbami, alebo popisovačmi… posypať glitrami, pieskom, ci korálkami. Nádherne ukážu aj korálky, či sklenené kabošony vsadené do hmoty.

V našom e-shope ti okrem základného príslušenstva na modelovanie (šablóny, valček na modelovanie, špachtle, nože, FIMO liquid, atď.) ponúkame aj kreatívne sety na výrobu šperkov, ktoré ti pomôžu jednoduchšie získať dokonalé komponenty a výsledné produkty na handmade výrobu.

Tvorte, tešte sa a užívajte si to :-)

Vaša Inga 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

YmFhZT