TOVAR V AKCIIMaľovanie s bublinkovou fóliou

Bublinková fólia ako maliarske plátno

Poznáte trendy v maľovaní s deťmi? My áno. Je ním "bubble wrap painting" teda maľovanie bublinkovou fóliou. Poďme sa spoločne pozrieť na spôsob akým sa s ňou dá maľovať.

Bublinkovú fóliu môžete využiť takú, ktorá sa Vám doma potuluje po byte, alebo si ju môžete zakúpiť u nás v e-shope. Jeden meter stojí niekoľko centov a vy máte o zábavu postarané.

Ozaj, myslíte si, že sa stačí pozrieť na obrázky a je Vám všetko jasné. Máte pravdu. Maľovanie pomocou bublinkove fólie totižto nie je veľmi náročné. My vám však dáme dohromady niekoľko metód, o ktorých sme sa dočítali.


Ako prvé však budete potrebovať:

Maľovanie pomocou odtlačenia papiera na bublinkovú fóliu

Prvá metóda je odtlačenie papiera na pripravenú pomaľovanú fóliu. Postupujete nasledovne. Pripravíte si bublinkovú fóliu, ktorú prichytíte maliarskou páskou, aby sa Vám neposúvala. Zoberiete si štetec a farby a vyfarbíte si fóliu do ľubovoľných farieb a motívov. Napokon stačí ak papier pritlačíte o fóliu a obraz je hotový! Nevýhodou pri tejto technike je však zložitejšie zdvihnutie papiera bez toho, aby sa odtlačok narušil.


Maľovanie pomocou odtlačenia bublinkovej fólie na papier/ na plátno

Postup pri tejto metóde je veľmi podobný. Rozdiel je ale v tom, že si vymaľovanú fóliu odtlačíte sami na maliarske plátno, či papier.

Pri odtláčaní na maliarske plátno môžete využiť metódu „valčekovania“ kde bublinkovou fóliou oblepíte valček alebo iný oválny predmet a následne ho natriete ľubovoľnými farbami. Rolujete ním po plátne a vytvárate okamžite štruktúrovaný efekt na celú plochu.

Ak by ste sa rozhodli pre konkrétne tvary, ani to nie je problém. Stačí si vystrihnúť z bublinkovej fólie požadovaný tvar, napr. srdce, hviezdu či mesiac, namaľovať ju a následne odtlačiť na plátno.


Maľovanie bublinkovou fóliou pomocou rúk a nôh

Ďalšou metódou, ktorou určite potešíte najmenšie ratolesti je maľovanie pomocou rúk a nôh, ktoré jednoducho obalíte bublinkovou fóliou a doprajete im zábavu na plátne. Výsledok Vás určite prekvapí a vaše deti budú nadšené!


Profesionálne maľovanie do bublinkovej fólie

Bublinkovú fóliu určenú pre maľovanie používajú aj profesionálni maliari. Buď ako prostriedok pre rovnomernú štruktúru bodiek na plátne alebo ako náhradu plátna samotného. Najväčším priekopníkom a uznávaným umelcom je Bradley Hard, ktorého diela sa predávajú za státisíce dolárov. Jeho technika spočíva v napichávaní jednotlivých bubliniek akrylovou farbou. Každú bublinku si starostlivo označí číslom a pomoci počítača a veľkého rozlíšenia pixelov tak dokonale kopíruje rôzne fotografie, či známe umelecké diela priamo do bublinkovej fólie.


Tak čo na to poviete? Zaujali sme vás? Ak áno, hor sa na nové hravé tvorenie s pomocou bublinkovej fólie.

S pozdravom vaša Diana


 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

MWYxM