TOVAR V AKCII

naša cena 8,59 €
skladom
naša cena 2,99 €
skladom
naša cena 14,99 €
skladom


Interview

Skúsenosť s novými akrylovými farbami C.KREUL

Spýtali sme sa našej maliarky Dominiky Pindrochovej, aký názor má na nové akrylové farby v našom portfóliu, farby nemeckej značky C.KREUL.Ako by ste opísali prvé dojmy z maľovania týmito farbami?

 

Spočiatku som sa obávala, ale ihneď po prvých ťahoch štetcom som bola veľmi milo prekvapená vysokou kvalitou farieb. Sú porovnateľné, ba dokonca ešte lepšie ako moje obľúbené farby značky LOUVRE či Rubens Atelier Acryl.


Aké prednosti majú tieto akrylové farby voči ostatným farbám a na aký typ maľby by ste ich odporučili?


Určite výborne kryjú.  Ba dokonca i v prípade bielej farby je krycia schopnosť veľmi vysoká. Výborná je aj hustota, ktorá nie je ani riedka ani hustá, a preto sa s ňou veľmi príjemne a ľahko pracuje. Veľmi dobre sa s ňou ťahajú linky a fŕka na plátno. Abstrakty alebo abstraktné pozadia tak namaľujem ľahko  a bez zbytočných komplikácií. Vďaka svojej kvalite je skutočne vhodná na akýkoľvek typ maľby.


 

Každý z nás má strach z niečoho nového a neznámeho, ako by ste teda presvedčili iných maliarov, aby vyskúšali tieto akrylové farby?


Veľmi dobre chápem nedôveryhodnosť maliarov voči novým farbám a rovnako ako mnohí iní i ja som bola pomerne skeptická. Bola som názoru, že ak je človek spokojný s určitými farbami či značkou, nemá dôvod prečo ich meniť. Ale tak ako všetko, mení sa aj technika výroby farieb a ich kvalita. Preto som sa rozhodla vyskúšať túto novú značku. Musím povedať, že som sa nechala zlákať aj tým, že značka C.KREUL je nemecká a má tam pomerne dlhú tradíciu. Neoľutovala som, práve naopak, už prvým použitím som ich vo svojom rebríčku posunula na prvé miesto a tak už mám v ateliéri niekoľko základných farieb.


S pozdravom Vaša Diana

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

N2U5MzEzND